„DOBRY KONCERT” - Acoustic Acrobats


06-07-2013 18:00


Plac Grodzki przy Wzorcowni

Acoustic Acrobats to “wielokulturowe akrobacje na pograniczu muzyki etno i jazzu z wyraźnie zaznaczonymi brzmieniami charakterystycznymi dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, a także wieloma muzycznymi barwami z całego świata przywiezionymi przez zespół z inspirujących podróży”.

Grupa Acoustic Acrobats formalnie powstała trzy lata temu, jednak tworzący ją muzycy przez kilka lat współpracowali już ze sobą w zespole Max Klezmer Band.

I ten album będą promować we Włocławku 6 lipca o 18.00 na placu Grodzkim. W związku z pozyskaniem sponsora, wstęp na koncert jest wolny. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert zostanie przeniesiony do sali WSHE przy placu Wolności 1.Zapowiedzi wydarzeń, Imprezy

 
Dodano 19/06/2013 19:18

Plakat_aa_thumbnail2
 

  

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu, za treść których Wloclawskie24.pl nie ponosi odpowiedzialności. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
 (max. 70 znaków)


Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Odpowiedź na poniższe pytanie przekonuje nas że nie jesteś robotem, tylko kochanym czytelnikiem Wloclawskie24.pl

Tę odpowiedź pozostaw pustą:
 

 
Który mamy miesiąc? (wpisz liczbę 1 .. 12)
 

 
← Powrót
 

 

Ruszyła druga część kampanii pod nazwą Unijny Paszport Turystyczny, która pokazuje i zachęca do odwiedzania nowych miejsc, zbierania pieczątek i zdobywania nagród.

 R E K L A M A dalej 
 

To kontynuacja zapoczątkowanego w ubiegłym roku przedsięwzięcia, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego. W tej edycji znalazł się również Włocławek. Z paszportem można wejść do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej ze zniżkami. Jednak nie tylko tam - paszport w ogóle upoważnia jego posiadacza do zniżek w wielu miejscach regionu, zaprezentowanych na stronie:http://www.paszport.com.pl/miejsca-i-znizki. Są to miejsca, które dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007- 2013, stały się godnymi polecenia atrakcjami turystycznymi.

Paszport umożliwia także udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania są m.in. trzy weekendowe pobyty rodzinne z atrakcjami w parkach krajobrazowych województwa. Paszporty wraz z pamiątkowymi znaczkami wydawane są w punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej oraz we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej przy ul. Żabiej.

Warto zebrać co najmniej 11 pieczątek, odwiedzając różne wskazane miejsca, by wziąć udział w losowaniu nagród. W tej edycji można również zebrać pieczątki z parków krajobrazowych, które będą do zdobycia podczas cyklu imprez „Lato w Parkach”.

Kupony konkursowe w terminie do 10 października należy przesłać lub zanieść na adres: Kujawsko – Pomorskiej Organizacji Turystycznej w Bydgoszczy, ul. Wełniany Rynek 5/8. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 15 października. Więcej informacji można znaleźć na stronie:http://cop.wloclawek.pl/?id=13&news=

W niedzielę ruszy Bulwar Sportu - Bulwar Sztuki
To cykl wakacyjnych imprez, które w każdą niedzielę lipca i sierpnia odbywać się będą na Bulwarach w godz. 15.00 – 19.00. Przypomnijmy, że w ramach przedsięwzięcia wiele atrakcji i propozycji aktywnego spędzenia czasu wolnego dla Włocławian szykują instytucje kultury oraz kluby i stowarzyszenia sportowe.

 R E K L A M A dalej 
 

W najbliższą niedzielę w ramach Bulwar Sportu będzie okazja przywitać wakacje w formie. Na mieszkańców czekać będzie program przygotowany przez Klub „FORMA” czyli liczne pokazy i konkursy. Nad Wisłą tego dnia swoje stoisko zaprezentuje także Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, która podpowie jak zadbać o zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę. Będzie też okazja sprawdzić swoją kondycję – Włocławski Klub Biegacza Maratończyk zaproponuje test COOPERA.

W ramach Bulwaru Sztuki, Galeria z ul. Miedzianej przygotuje na najbliższą niedzielę pokaz twórczości dzieci i młodzieży oraz włocławskich stowarzyszeń artystycznych. Obok plenerowych wystaw Galeria Sztuki Współczesnej zorganizuje warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Biblioteka zaprosi na m.in. wymianę książek, zabawy literackie i kiermasz książek używanych.

WCK oraz WOEiPK przygotują prezentacje muzyczne i występy taneczne, a teatr Impresaryjny – spektakl dla dzieci. Przypominamy, że w kolejną niedzielę, 14 lipca na włocławskich Bulwarach, WOEiPK zaproponuje natomiast Bajkolandię. Część pierwsza przedsięwzięcia, konkursowa - obejmować będzie zmagania dzieci do lat 10 w ramach inscenizacji wiersza Juliana Tuwima oraz konkurs wokalny w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (wiek do 13 lat), młodzieżowej i dorosłych (od 14 roku życia). Wykonawca będzie mógł zaprezentować jedną lub dwie piosenki, z wybranego przez siebie repertuaru. Chętni mogą zgłaszać swój występ do wtorku 9 lipca (mailowo na wok@wloclawek.home.pl, bądź w siedzibie WOEiPK (Plac Wolności 1 pokój 26A, budynek WSHE). Po szczegóły i kartę zgłoszenia odsyłamy na stronę: www.wok.wloclawek.pl.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta ogłosił także konkurs fotograficzny „Lato w mieście”, dla wszystkich spędzających wakacje we Włocławku. Na adresprasa@um.wloclawek.pl można przesyłać zdjęcia, prezentujące jak wyglądają wakacje w naszym mieście i jak spędzają je włocławianie. Fotografie można robić m.in. podczas imprez na Bulwarach. Zabawa jest kierowana do dzieci i młodzieży. Po szczegóły odsyłamy tutaj:http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/5077_51223.html.

Ponadto przypominamy, że program niedzielnych imprez w ramach BULWARU SZTUKI - BULWARU SPORTU można znaleźć na tablicy przed Urzędem Miasta na Zielonym Rynku, jest on także do pobrania na stronie:http://www.wloclawek.pl/aktualnosci/12756_51116.html

q4.pl 03-07-2013
Kultura

Warsztaty plastyczne - "Chłopiec z latawcem"

Warsztaty plastyczne -

Miejska Biblioteka Publiczna im Z. Arentowicza we Włocławku zaprasza do udziału wwarsztatach plastycznych „Chłopiec z latawcem”.

Warsztaty odbędą się pod koniec lipca i adresowane są zarówno do chłopców jak i dziewcząt. Przeprowadzi je instruktor Aeroklubu Włocławskiego – pan Grzegorz Sieradzki. Zapisy na warsztaty trwają do 15 lipca. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Działem Promocji MBP (ul. Warszawska 11/13) – tel. 54 231 55 50, wew. 46. Warsztaty odbędą się w ramach zajęć przewidzianych w projekcie „Zdrowe jest piękne”, finansowanym przez Urząd Miasta Włocławek (Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej).


 

Planet Rock - wielka bitwa taneczna

 

18 maja Wzorcownia zaprasza na wielką bitwę taneczną Planet Rock w stylach hip hop, house, popping oraz street dance!

Na imprezie zmierzą się zawodnicy z całej Polski, którzy będą walczyć o nagrody w kilku kategoriach: pojedynków hip hop 1 vs 1, hip hop 2 vs 2, house 1 vs 1, popping 1 vs 1 oraz w konkurencji ekip street dance showcase. W składzie międzynarodowego jury znajdą się: P-Dog, Pitzo (KBC/KIF) oraz Paula (Enzym). W imprezie weźmie również udział MC Ryfa Ri oraz DJ Define. Bitwa taneczna będzie się rozgrywać na Placu Grodzkim przed Wzorcownią i rozpocznie się o godzinie 12.00. W programie imprezy znajdą się również pokazy X-fit, treningu funkcjonalnego TRX oraz pokazy MMA przygotowane przez Jatomi Pure Fitness, który ufundował również karnety do klubu do wygrania w konkursach dla publiczności.

Przed bitwą odbędą się otwarte warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych; od godz. 10.30 na placu będzie można nauczyć się hip hopowych kroków pod okiem doświadczonych instruktorów tańca. Imprezie towarzyszyć będzie także graffiti jam – uzdolnieni grafficiarze będą pozostawiać po sobie ślad na wyznaczonych ścianach parkingu podziemnego Wzorcowni. O godzinie 20.00 w TB King Blues Club & Restaurant rozpocznie się afterparty z DJ LazyOne oraz o godz. 21.00 koncertem Ryfa & LazyOne.

17 maja odbędą się warsztaty hip hopowe dla zaawansowanych tancerzy prowadzone przez Ryfę i P-Dog’a; info i zapisy Marika Rita tel. 0694 230 032 , mail: marika.planet.rock@gmail.com

Impreza jest organizowana wspólnie ze Szkołą Tańca Góreccy.

Program imprezy:

 

 • 10.30 otwarte warsztaty hip hopowe z doświadczonymi instruktorami (dostępne gratis dla wszystkich chętnych)
 • 11.00 start graffiti jam na parkingu podziemnym Wzorcowni
 • 12.15 start, rozpoczęcie zawodów
 • 12.20 eliminacje hip hop – prezentacje pojedyncze
 • 13.40 eliminacje popping – prezentacje pojedyncze
 • 14.00 eliminacje house – prezentacje pojedyncze
 • 14.20 eliminacje hip hop duety – prezentacje pojedyncze
 • 15.20-15.30 pokaz MMA
 • 15.30 best 16 hip hop 1vs1
 • 16.00 best 8 popping 1vs1
 • 16.20 best 8 house 1vs1
 • 16.40 best 8 hip hop 1vs1
 • 17.00 best 8 hip hop 2vs2
 • 17.30-17.40 pokaz treningu funkcjonalnego Jatomi Pure Fitness
 • 17.40 ekipy street dance showcase
 • 18.10 – 18.25 pokaz treningu X-fit
 • 18.25 półfinały i finały: hip hop 1vs1, popping 1vs1, house 1vs1, hip hop 2vs2
 • ok. 19.30 zakończenie, rozdanie nagród
 • 21.00 – afterparty w TB King Blues Club & Restaurant

Wzorcownia serdecznie zaprasza!

DJ Define - czyli Stanisław Kuhnen. Rozpoczął swoją przygodę z dj-ingiem w 2004 roku. Młody chłopak, który wraz z bagażem doświadczeń przywiózł z pracowitych wakacji w Wielkiej Brytanii dwa gramofony, torbę winyli i sporo pozytywnej energii…reszta już sama się potoczyła. Poza sceną klubową Dj Define aktywnie działa w kulturze tańca street dance. Jest jednym z czołowych dj dbających o oprawę muzyczną zawodów i jamów tanecznych. Jego współpraca z tancerzami rozpoczęła się już lata temu, kiedy to grał w plenerze na tzw. „street’ach”, tworząc tym samym niesamowite widowiska dj-sko – taneczne dla trójmiejskiej publiki. Dj Define zaczynał od hip hopu, zaraz potem w serce wkradł się funk. Z czasem swoje imprezy zaczął urozmaicać o muzykę elektroniczną, taka jak house, deep house, break beat, dubstep, drum’n’bass, czy garage… jest człowiekiem otwartym muzycznie. W każdym stylu szuka unikalnych dźwięków i tworzy z tego niepowtarzalna całość! Rozmaitość muzyki z jaką ma do czynienia pozwala mu na prowadzenie niepowtarzalnych, unikalnych i przede wszystkim niezapomnianych imprez. Grał na takich zawodach jak : MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 i 2011 (Gdańsk) , The Styles Crash 2009, 2011 (Gdańsk), Funk All 1,2 (Gdańsk), Wirująca Strefa 2010, 2011 (Łomża), Wschodnia Strefa Tańca 2010 (Lublin), Show Your Skillz 2008 (Warszawa), 3 Styles Tournament 2007 (Lublin), Check the Flow 2007 (Warszawa), Hip Hop Groove Festival 2011 (Warszawa) oraz na wielu innych mniejszych event’ach tanecznych.

Pitzo (Paweł Mazur) - od 1997 roku Pitzo wszedł w sam środek kultury hip-hop. Ogromna fascynacja przerodziła się w pasję i twórczość. Zaczęło się od bboyingu (breakdance). Obecnie Paweł rapuje, tworzy muzykę (bity) dla tancerzy, układa choreografie a wszystko to czerpiąc z bogatego doświadczenia i znajomości wielu styli streetdanceowych, głównie poppingu, hip-hopu, lockingu. Miliony widzów zobaczyło go w finale piątej edycji programu „Mam Talent” - występ robota i szalonego naukowca. Dwuminutowe show i zetknięcie się z dwoma naładowanymi kreatywną energią tancerzami-artystami rozpoczęły falę smsów, która wyniosła ich na drugie miejsce. Pitzo & Polssky zaserwowali Polakom widowisko taneczne na światowym poziomie.

Paula ( Enzym Crew) – street dance jest jej pasją i sposobem na życie od wielu lat. W ekipie Enzym Crew tańczy od 2002 roku. Jej specjalizacją jest Hip Hop i House Dance, lecz nie mniejszą przyjemność sprawiają jej inne techniki tańca ulicznego. Jej celem jest robić jak największe postępy, dążąc do doskonałości, pokonując wszelkie bariery. Reprezentowała Polskę jako 'Team Poland' na takich imprezach tanecznych jak Funkin Stylez i SDK Europe. Ponadto została zaproszona do wzięcia udziału w housowym projekcie 'Coz of Dance', zatem dwukrotnie brała udział w 'Groove Festival' w Warszawie, jak i Białymstoku. Jako Enzym Crew od wielu lat uczestniczy w bitwach tanecznych na prestiżowych zawodach w Polsce. Dodatkowo regularnie jeździ do Francji, Niemiec, Czech, a także NYC kształcić się u najlepszych instruktorów tańca na świecie i startuje na międzynarodowych zawodach.

RYFA RIvel BOMBAENERGII (Twoja Stara Team/ DiilGang) - mając jedynie 23 lata, ma już przeszło 16-letni, hip-hopowy staż. Jest MC i tancerką, a przy okazji swój talent wykorzystuje, ucząc sztuki tańca młodych zajawkowiczów. Jak sama twierdzi, wychowała ją muzyka. Ale czy mogło być inaczej, skoro Ryfa jest córką ludzi w muzyce zakochanych? Pierwsza kaseta, w której się zakochała, na jednej stronie miała nagrane De La Soul, na drugiej zaś „Mamma Said” LL CoolJ’a. Od tamtej pory Ryfa prowadzi szeroko pojęte życie w beat’cie na 4/4. Pierwszy tekst napisała mając osiem lat, zanim jednak nagrała pierwszy kawałek, długo nawijała w pokoju. Potem przyszedł czas na pierwsze nagrywki z kolektywami – jako MSN z Koselem i CBR’em, a także w projekcie Dzieci Ulicy. Wiele z tego do dziś nie zostało, ale doświadczenie było bezcenne. Przez cały ten czas Ryfa oddawała się też drugiej swojej pasji – tańcowi. Po 16 latach nie sposób wyliczyć wszystkich jej dokonań na tym polu. Jako MC ostatnio hostuje takim tanecznym aktom, jak JusteDebout, FunkinStylez czy Urban Dance Meeting.

 

« powrót

Kultura

Bajkolandia na włocławskich Bulwarach już 14-go lipca !!!

Bajkolandia na włocławskich Bulwarach już 14-go lipca !!!

Włocławski Ośrodek  Edukacji i Promocji Kultury zaprasza dzieci do udziału w Bajkolandii- imprezy przygotowanej w ramach BULWARU SZTUKI

Zapraszamy w  niedzielę 14 lipca od godz. 15.00 -ej na włocławskie Bulwary.Program Bajkolandii składać się będzie z trzech części.

Część pierwsza, konkursowa - obejmować będzie zmagania dzieci do lat 10 w ramach inscenizacji wiersza Juliana Tuwima oraz konkurs wokalny w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej(wiek do 13 lat), młodzieżowej i dorosłych (od 14 roku życia). Wykonawca będzie mógł zaprezentować jedną lub dwie piosenki, z wybranego przez  siebie repertuaru.

Chętni mogą zgłaszać swój występ do 9 lipca (mailowo na wok@wloclawek.home.pl, bądź w siedzibieWOEiPK (Plac Wolności 1 pokój 26A, budynek WSHE). Po szczegóły i kartę zgłoszenia odsyłamy na stronę: www.wok.wloclawek.pl.

Na laureatów konkursów wokalnego i na inscenizację, czekają nagrody.

Drugą część spotkania stanowić będzie prezentacja fragmentów widowiska pod tytułem "Cudnolandia" z udziałem aktorów Teatru Nasz oraz włocławskich muzyków.

Podczas trzeciej części popołudnia nad Wisłą ,14 lipca, zaplanowano warsztaty muzyczne.Poprowadzi je Stowarzyszenie „Włocławska Orkiestra Kameralna”. Projekt polegać będzie na prowadzeniu interaktywnych zajęć z dziećmi i ich rodzicami. Uczestnicy dowiedzą się o budowie i brzmieniu instrumentów, przeprowadzą eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, stworzą muzyczne obrazy do tekstów z udziałem instrumentów (dzwonki, trójkąty itp.).  


 

Comments: 0