Już półtora roku pawilon szpitalny z lądowiskiem dla helikopterów stoi pusty

Kategorie:  Tagi: 
Już półtora roku stoi pusty pawilon szpitalny z lądowiskiem dla helikopterów

Jedno też jest pewne, Nigdy więcej inwestycji z numerem trzynastym. powiedział Krzysztof Malatyński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

Fot. Wojciech Alabrudziński

Już półtora roku stoi pusty pawilon szpitalny z lądowiskiem dla helikopterów
Trzynasty pawilon wciąż bez pozwolenia

Półtora roku stoi pusty, wzniesiony przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, pawilon szpitalny z lądowiskiem dla helikopterów.

Takiego finału inwestycji nikt się nie spodziewał. Na terenie dawnego Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku na początku ubiegłego roku zakończona została budowa nowego pawilonu. Na przeprowadzkę do niego czekają trzy oddziały: dziecięcy, wewnętrzny pierwszy i dziecięcy obserwacyjny. I nie mogą się doczekać!


ZOBACZ ZDJĘCIA 13. PAWILONU SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO WE WŁOCŁAWKU - kliknij tutaj 

Na dachu tego obiektu dodatkowo zostało wybudowane lądowisko dla helikopterów. Ale helikoptery na nim jeszcze nie lądują. Jak długo jeszcze ta sytuacja będzie trwała? Aleksander Szczęsny, prezes spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która była inwestorem, kilkakrotnie zapewniał naszą redakcję, że finał jest bliski. Ale pawilon wciąż nie ma pozwolenia na użytkowanie. Takie pozwolenie wydaje inspektor nadzoru budowlanego, posiłkując się opinią m.in. Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Zapytaliśmy ostatnio Krzysztofa Malatyńskiego, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, kiedy pawilon zostanie w końcu oddany do użytku i będzie wykorzystywany dla dobra pacjentów. Dyrektor nie potrafił podać terminu. Powiedział tylko, że kolejne odbiory planowane są w lipcu. - Jedno też jest pewne - dodał. - Nigdy więcej inwestycji z numerem trzynastym.

Nowy szef Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego zapewnił, że przy kolejnych inwestycjach prowadzonych przez spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne będzie większe zainteresowanie prowadzoną budową ze strony dyrekcji szpitala. 

Zdjęcia

Już jest. Tą drogą mamy dojechać do autostrady
Już jest. Tą drogą mamy dojechać do autostrady

Według przetargu remont ul. Inowrocławskiej planowo miał się zakończyć do 30 czerwca. Tak też się stało. Wykonawca jeszcze przed czasem zgłosił zakończenie prac. Teraz Miejski Zarząd Dróg musi odebrać inwestycję.

28 czerwca wykonawca, czyli firma Drogi i Mosty Henryk Boczek z Inowrocławia, zgłosił gotowość do oddania inwestycji. Do 10 lipca MZD ma czas na odbiór drogi. Sprawdzona zostanie jakość realizacji. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to wykonawca nie będzie musiał wracać na plac budowy.

Zobacz też: Do końca miesiąca ma zakończyć się remont ul. Inowrocławskiej

Mimo zakończenia prac, na miejscu wciąż można zobaczyć pracowników. Dlaczego?

- Na miejscu mogą znajdować się jeszcze pracownicy, którzy po prostu sprzątają teren i zabierają tymczasową infrastrukturę, która była potrzebna w czasie prowadzenia prac – mów Marek Wiliński, rzecznik prasowy MZD.

Gwarancja na wyremontowany 950 metrowy odcinek, będzie obowiązywać przez 4 lata.

Uwaga! IV etap remontu "jedynki" jeszcze w tym roku
Uwaga! IV etap remontu

Miejski Zarząd Dróg rozpoczął szukanie wykonawcy remontu IV etapu "jedynki". Prace, w zakres których wchodzi całkowita przebudowa placu Powstania Styczniowego, mogą rozpocząć się tuż po wakacjach i potrwać ponad rok.

Na ten remont Włocławkowi przyznano z Unii ponad 24 mln zł. To aż 85 proc. wartości inwestycji.

Remontowana będzie al. Chopina od placu Powstania Styczniowego do skrzyżowania z ulicami Cmentarną i K. Górskiego, łącznie z tym rozdrożem. Pięciowlotowe skrzyżowanie w pobliżu McDonald's z wyspą centralną bez sygnalizacji to jedna z głównych krzyżówek miasta i jednocześnie jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc sieci drogowej Włocławka.

Projekt zakłada całkowitą przebudowę układu geometrycznego tego skrzyżowania.

Czytaj też: Dostaniemy dofinansowanie w wysokości aż 85 proc. wartości inwestycji

Przy wyborze wykonawcy IV etapu przebudowy DK1 mają zastosowanie przepisy dotyczące zamówień publicznych. MZD musiał opublikować ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Do 12 sierpnia firmy, które chcą przebudowywać kolejny odcinek "jedynki" we Włocławku, mogą składać oferty. Zamówienie zostanie udzielone firmie, która zażąda najniższej ceny i spełni postawione przez MZD warunki.

- Chcielibyśmy, żeby już na początku września rozpoczęły się prace - mówi Marek Wiliński z MZD. - Mają potrwać do 31 października 2014 roku.

Przy okazji remontu drogi będą też przebudowywane biegnące nią sieci cieplne, wodociągowe, kanalizacyjne, telekomunikacyjne itp. Zostanie zlikwidowana kładka nad jezdnią w pobliżu basenu "Delfin".

Dokładny plan organizacji ruchu podczas przebudowy poznany po wyłonieniu wykonawcy. Prawdopodobnie z czterech pasów ruchu dwa zostaną zamknięte.

Przypomnijmy, że I i III etap przebudowy "jedynki" zrealizowano w 2011 r. i 2012 r. Etap II jest w fazie realizacji.

(G.S)

Na Kaliskiej kładą nowy asfalt. Jak długo to potrwa?
Na Kaliskiej kładą nowy asfalt. Jak długo to potrwa?

Od wczoraj trwa przebudowa ulicy Kaliskiej na odcinku Planty – Węglowa. Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze tydzień.

W ramach przebudowy dróg powiatowych, ekipa Przedsiębiorstwa Robót Drogowych „Spec – Dróg” frezuje starą nawierzchnę ulicy Kaliskiej na odcinku Planty – Węglowa. Następnie jest układana nowa warstwa bitumiczna.

0:49, 03.07.2013
fot. arriva.plOd grudnia z Włocławka do Torunia i Kutna dojedziemy pociągami Arrivy, czyli pierwszego w Polsce prywatnego przewoźnika, a nie Przewozów Regionalnych, jak teraz.
Umowa w tej sprawie między spółką Arriva RP a Województwem Kujawsko-Pomorskim będzie obowiązywała od 15 grudnia 2013 roku 12 grudnia 2015 roku.
Pociągi Arrivy będą kursowały nie tylko na trasie Toruń - Włocławek - Kutno, ale też: Toruń - Iława, Bydgoszcz - Tczew oraz Bydgoszcz - Piła.
Urząd Marszałkowski w przetargu szukał firmy, która będzie obsługiwać ponad połowę tras kolejowych w naszym województwie. Arriva wygrała z należącymi do samorządów województw Przewozami Regionalnymi.
Korzystanie z usług obecnej na polskim rynku od 6 lat Arrivy ma przynieść województwu oszczędności. Za obsługę ponad połowy kujawsko-pomorskich linni przez 2 lata przewoźnik otrzyma 28,8 mln zł.
Arriva do obsługi nowych tras planuje zatrudnić 80 osób. 
Bilet za przejazd pociągiem Arrivy ma kosztować tyle, ile płacimy za przejazd pociągiem PR. Liczba połączeń ma być utrzymana na tym samym poziomie. Najprawdopodobniej we Włocławku będzie kasa prywatnego przewoźnika, bo Arriva chce uruchomić 8 kas w największych miastach regionu. Bilety być może kupimy też w kasach PKP Intercity (dwie działają na naszym dworcu przy Okrzei). Arriva informuje, że prowadzi w tej sprawie zaawansowane rozmowy ze spółką.
(G.S)

 

Od lipca 2013 r. Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 jest nieczynne dla zwiedzających.


 R E K L A M A dalej 
 

Powodem zamknięcia placówki jest prowadzenie prac remontowych - wymiana konstrukcji i pokrycia dachowego oraz termomodernizacja.

Tymczasem od czerwca Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej realizuje zakupy z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymanej w ramach programu "Dziedzictwo kulturowe" (priorytet "Kultura ludowa"). Głównym celem zadania pn. "Międzypokoleniowy most twórczej tradycji - rozwój kolekcji współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego" jest uzupełnienie i wzbogacenie kolekcji o aktualnie powstające dzieła wykonywane przez artystów w różnym wieku, od nestorów do pokolenia młodszych twórców. W większości są to twórcy kujawscy, pojedyncze osoby tworzą na ziemi dobrzyńskiej. W projekcie uwzględniono 29 artystów i rękodzielników reprezentujących takie dziedziny, jak: rzeźba, malarstwo, zdobnictwo, haft i koronka z elementami stroju, bednarstwo, kowalstwo, plecionkarstwo, a także lutnictwo wiejskie. Szczególnie ta ostatnia dziedzina rękodzieła ludowego należy dziś do rzadkości. Pośród zaproszonych do projektu twórców są utalentowani artyści, których dorobek doczekał się podsumowania na wystawach monograficznych i w odrębnych publikacjach.

Zakupy realizowane będą do października. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowana w listopadzie wystawa zakupionych prac. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://www.muzeum.wloclawek.pl/pl/news.php?id=678

 

 Włocławek - Wiadomości

Budowa skateparku coraz bliżej
Budowa obiektu, adresowanego do użytkowników deskorolek, rolek oraz rowerów typu BMX, była jedną z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

 R E K L A M A dalej 
 

Przypomnijmy, że wyposażenie skateparku zostało omówione z przyszłymi użytkownikami w ramach konsultacji społecznych. Będzie to obiekt, o powierzchni użytkowej min. 750 metrów kwadratowych - całoroczny, odporny na czynniki atmosferyczne, oświetlony oraz monitorowany.

Ogłoszony został właśnie przetarg na zaprojektowanie i realizację części robót w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Roboty budowlane obejmować będą wykonanie pierwszego etapu skateparku. Wykonawca powinien uwzględnić istniejące ukształtowanie terenu przy ul. Wysokiej oraz drzewostan. Projekt, który opracuje, zachowa maksymalną ilość istniejącej zieleni dla nadania obiektowi oryginalności.

W ramach I etapu powstaną monolityczne elementy wyposażenia oraz elementy wykonane metodą natrysku na mokro przy użyciu pompy oraz płaska nawierzchnia jezdna z betonu, powierzchniowo utwardzona. Etap ten obejmuje wykonanie drugiej i trzeciej z pięciu zaplanowanych platform. Obie wyposażone będą w boxy, a ponadto w drugiej znajdą się schody, a trzecia zawierać będzie poręcz prostą. Obiekt oświetlony zostanie za pomocą projektorów metahalogenowych, a chronić go będą minimum 2 kamery obrotowe.

W ramach monitoringu nie zabraknie podglądu z tych kamer na ekranie LCD z rejestratorem cyfrowym. Pojawi się także miejsce do włączania sprzętu nagłaśniającego na czas imprez. Oferty na projekt i wykonanie I etapu robót należy składać do 16 lipca w Biurze Obsługi Mieszkańców na stanowisku d/s obsługi kancelaryjnej Prezydenta Miasta w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku. Ogłoszenie o zamówieniu jest dostępne na stronie:http://www.wloclawek.pl/zamowienia/16_418.html.

Inwestycja na Słodowie ma zostać zakończona w 2014

Nareszcie rozpoczął się remont włocławskiego stopnia wodnego. Wybudowany 43 lata temu, jako jeden z planowanych dziewięciu elementów Kaskady Dolnej Wisły, miał samodzielnie "pracować” nie dłużej niż dziesięć lat. Na kolejne inwestycje zabrakło pieniędzy. Dzisiaj, w wyniku wypłukiwania, dno zbiornika tuż za zaporą obniżone jest o ok. 4 metry. 

Aby nie dopuścić do katastrofy budowlanej, przed czternastu laty wykonany został stopień podpiętrzający. Jego zadaniem jest częściowe zminimalizowanie skutków naporu wody zgromadzonej w zbiorniku. Czas odcisnął swoje piętno również na pozostałych elementach budowli. Spękane betony, przesiąkanie wody z górnego zbiornika i rozpulchniony grunt czoła zapory stały się na tyle niepokojące, że przystąpiono do remontu całego obiektu. 

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua” SA. Na przebudowę i remont stopnia wodnego przeznaczono 161 mln zł, z czego ponad 100 mln dofinansuje Fundusz Spójności Unii Europejskiej. Pozostała kwota pochodzi z budżetu państwa. 

Przeczytaj także: Zapora we Włocławku będzie remontowana. Wreszcie!

czytaj dalej

reklama
 
 

Jednym z najważniejszych zadań jest zagęszczenie gruntu zapory czołowej, czyli fragmentu usypanego od prawego brzegu Wisły do jazów. Podobne prace będą prowadzone wzdłuż muru oporowego prowadzącego od jazu w stronę krzyża stojącego na końcu cypla. Uszczelniane i wzmacniane mają być betonowe elementy zapory.

- Rozbudowany zostanie system pomiarowo-kontrolny, który będzie czuwał nad prawidłowym stanem stopnia i ostrzegał w przypadku ewentualnych niebezpieczeństw - podkreśla Urszula Tomoń, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Jak się dowiedzieliśmy, system alarmowy działa automatycznie. W przypadku katastrofy stopnia wodnego zareaguje bez udziału człowieka, ostrzegając mieszkańców nadwiślańskich rejonów zagrożonych powodzią. Drugi system, za pomocą czujników, mierzy po- ziom wody i ciśnienia wewnątrz zapory czołowej. 

- W zakres prowadzonych robót wchodzą też remonty jazu, śluzy i awanportów - dodaje Urszula Tomoń. - Zarówno pod względem konserwacji, mechanicznym, hydraulicznym, jak i elektrycznym. 

Na remoncie skorzystają również ryby. Łatwiej im będzie przedostać się z dolnej części Wisły do górnego zbiornika. Przepławka zostanie prawie całkowicie przebudowana. Zamiast dotychczasowych stopni i okienek, przez które ryby musiały przeskakiwać, będą szczeliny, co sprawi, że nie tylko gatunki wędrowne będą potrafiły się przedostać. Zmieniony będzie też rurociąg wody wabiącej ryby do przepławki. 

Remont obiektu ma potrwać do końca przyszłego roku.

Nareszcie rozpoczął się remont włocławskiego stopnia wodnego. Wybudowany 43 lata temu, jako jeden z planowanych dziewięciu elementów Kaskady Dolnej Wisły, miał samodzielnie "pracować” nie dłużej niż dziesięć lat. Na kolejne inwestycje zabrakło pieniędzy. Dzisiaj, w wyniku wypłukiwania, dno zbiornika tuż za zaporą obniżone jest o ok. 4 metry. 

Aby nie dopuścić do katastrofy budowlanej, przed czternastu laty wykonany został stopień podpiętrzający. Jego zadaniem jest częściowe zminimalizowanie skutków naporu wody zgromadzonej w zbiorniku. Czas odcisnął swoje piętno również na pozostałych elementach budowli. Spękane betony, przesiąkanie wody z górnego zbiornika i rozpulchniony grunt czoła zapory stały się na tyle niepokojące, że przystąpiono do remontu całego obiektu. 

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Pol-Aqua” SA. Na przebudowę i remont stopnia wodnego przeznaczono 161 mln zł, z czego ponad 100 mln dofinansuje Fundusz Spójności Unii Europejskiej. Pozostała kwota pochodzi z budżetu państwa. 

Przeczytaj także: Zapora we Włocławku będzie remontowana. Wreszcie!

czytaj dalej

reklama
 
 

Jednym z najważniejszych zadań jest zagęszczenie gruntu zapory czołowej, czyli fragmentu usypanego od prawego brzegu Wisły do jazów. Podobne prace będą prowadzone wzdłuż muru oporowego prowadzącego od jazu w stronę krzyża stojącego na końcu cypla. Uszczelniane i wzmacniane mają być betonowe elementy zapory.

- Rozbudowany zostanie system pomiarowo-kontrolny, który będzie czuwał nad prawidłowym stanem stopnia i ostrzegał w przypadku ewentualnych niebezpieczeństw - podkreśla Urszula Tomoń, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Jak się dowiedzieliśmy, system alarmowy działa automatycznie. W przypadku katastrofy stopnia wodnego zareaguje bez udziału człowieka, ostrzegając mieszkańców nadwiślańskich rejonów zagrożonych powodzią. Drugi system, za pomocą czujników, mierzy po- ziom wody i ciśnienia wewnątrz zapory czołowej. 

- W zakres prowadzonych robót wchodzą też remonty jazu, śluzy i awanportów - dodaje Urszula Tomoń. - Zarówno pod względem konserwacji, mechanicznym, hydraulicznym, jak i elektrycznym. 

Na remoncie skorzystają również ryby. Łatwiej im będzie przedostać się z dolnej części Wisły do górnego zbiornika. Przepławka zostanie prawie całkowicie przebudowana. Zamiast dotychczasowych stopni i okienek, przez które ryby musiały przeskakiwać, będą szczeliny, co sprawi, że nie tylko gatunki wędrowne będą potrafiły się przedostać. Zmieniony będzie też rurociąg wody wabiącej ryby do przepławki. 

Remont obiektu ma potrwać do końca przyszłego roku.

Włocławek: Stary Rynek zyska nowy blask

PAP | dodane 2011-12-27 (16:52) | opinii
 
 AAA
WłocławekWłocławek (fot. Iwona Felczak)

Stary Rynek we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) zyska nowy blask dzięki pracom rewitalizacyjnym, które ruszą na początku przyszłego roku. Projekt zrealizuje konsorcjum miejscowych firm za prawie 4,8 mln zł.

REKLAMA  Czytaj dalej

 
(fot. Iwona Felczak)

Plany przewidują przebudowę płyty Starego Rynku oraz przyległych ulic Maślanej i Świętego Jana, gruntowną modernizację tarasu widokowego wychodzącego na Wisłę i wiodących do niego schodów.

Intencją projektantów jest podkreślenie wartości historycznej i użytkowej części rynku do wysokości ulic Spichlerznej i Zazamczej, gdyż jest to miejsce, gdzie dawniej stał ratusz. Historyczne miejsca zostaną wyróżnione przez wmurowanie w nawierzchnię placu kamiennych płyt z informacjami o obiektach, które niegdyś tam stały. Zaznaczona zostanie także dawna pierzeja zabudowy na linii ulic Spichlerznej i Zazamczej.

Modernizacja Starego Rynku jest częścią programu rewitalizacji "Ku Wiśle", który ma zostać zakończony w 2015 r. Program jest realizowany przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Obecnie Włocławek ma na ten cel przyznane 29,9 mln zł.

Na włocławskim Starym Runku najbardziej okazałą budowlą jest kościół św. Jana Chrzciciela wybudowany w 1538 r. W przeszłości na placu stał też ratusz, ale w 1872 r. został całkowicie rozebrany. (PAP)

Polub turystyka.wp.pl na Facebooku

Radio GRA we Włocławku zmienia nazwę na RMF MAXXX

Kategorie:  Tagi: 
Radio GRA we Włocławku zmienia nazwę na RMF MAXXX
Radio GRA we Włocławku zmienia nazwę na RMF MAXXX
Od 15 marca br. cztery stacje Radia GRA weszły w skład największej grupy radiowej w Polsce - Grupy RMF, tworzonej przez ogólnopolską stację RMF FM, sieci RMF MAXXX i RMF Classic, internetową platformę RMFon.pl oraz serwis informacyjny RMF24.pl.


5 urodziny radia Gra we Włocławku, zdjęcia, wywiady


Radio GRA we Włocławku zmienia nazwę na RMF MAXXX, stając się 22 stacją popularnej i dynamicznie rozwijającej się sieci lokalnych rozgłośni nadających na terenie całego kraju. 

Pragniemy jednak zapewnić, iż nadal będziemy blisko naszego miasta i naszych Słuchaczy, informując o najważniejszych sprawach i wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych w regionie. Tak jak do tej pory będziemy też bawić i grać Hit za Hitem. - informuje rozgłośnia swoich partnerów biznesowych, w liście do którego dotarliśmy.  


Wszystkie artykuły o radiu GRA Włocławek na mmwloclawek.pl tutajAktualizacja

Pierwszy jiingiel RMF MAXXX już dziś 28 czerwca o godz. 17. Wieczorem impreza promująca nową markę w klubie Million. 

Radio GRA we Włocławku zmieniło nazwę na RMF MAXXX. 


Pierwszy raz radio Gra we Włocławku usłyszeliśmy 9 stycznia 2006 roku

 

Kategorie:  Tagi: 
Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
W sobotę po godzinie 13 miał miejsce pożar w kamienicy przy ul. Stodólnej. Zobaczcie zdjęcia, wkrótce więcej na ten temat.
 

Zdjęcia

 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
 • Pożar na ul. Stodólnej [zdjęcia]
Comments: 0